Як вибрати ванну
Перш за все, потрібно відзначити, що «у них», тобто за кордоном, душові кабіни встановлюють не замість, а на додаток до ванної. Душовими кабінами оснащене і більшість готелів, мотелів і квартир, які здаються в оренду. Оскільки головні переваги цього обладнання для ванної, це економії.
Місця: - передусім класична душова кабіна заощадить в санвузлі до 50% корисної площі.
Води: при прийнятті душа її витрачається в 5 разів менше, ніж при прийнятті ванни.
Часу: скоротити водні процедури у ванній кімнаті, обладнаній лише душовою кабіною можна в два-три рази.
Нарешті, душова кабіна вважається приладом більш гігієнічним і завжди виглядає більш сучасно і стильно хоча б тому, що до неї ще не звикли. Душова кабіна «доведеться до двору» людям, які ведуть динамічний спосіб життя, на першому місці серед яких стоїть час, а потім комфорт. Зручна вона в будинках переконаних холостяків, не люблять ніжитися у ванні. У малогабаритних квартирах, де на весь санвузол відводиться пару квадратних метрів, кабіна буде логічніше, ніж малогабаритна (сидяча) ванна. Нарешті, якщо у господарів квартири є суворі обмеження за станом здоров'я для прийняття ванн.
Звичайно, при можливості, поважають себе господарі обов'язково обладнують свій санвузол з ванною. Адже один із визнаних способів випробувати «щастя» – прийняти пінну ванну. Ванна необхідна і в квартирах чи будинках, де передбачається поява малюка. Потрібна ванна і для людей похилого віку, яким важко стояти в душовій кабіні. Нарешті, ванна — це щось інше, ознака певного достатку. Так повелося ще споконвіків, коли ванну могли собі дозволити лише аристократи. Зараз же, там, «за бугром», квартира з ванною, а не з душовою кабіною, коштує дорожче. Безперечно, з точки зору практичності душова кабіна цілком доцільна, якщо ми будемо думати не тільки про практичності, але ще і про індивідуальний комфорт, то без ванни ніяк. На щастя, сьогодні як у міському, так і в приватному будівництві передбачається наявність щонайменше двох санвузлів — хазяйського і гостьового. І самий розумний варіант в цьому випадку — обзавестися і ванною і душовою кабіною. Якщо дозволяє розмір санвузли, то можна один оснастити комплектом: ванна, душова кабіна. Втім, ванна або душова кабіна — їх, перш за все, потрібно вибрати.
Вибираємо ванну по матеріалу.
З матеріалу починається вибір ванній, адже саме від нього в майбутньому буде залежати якість ванній і комфорт приймає її. Самими популярними і доступними сьогодні є ванни з чавуну, стали і акрилу. Крім того, ванна може бути з дерева, каменю. Втім, ванни з цих матеріалів настільки рідко зустрічаються і так дорого коштують, що знають про них небагато. А ось з звичними матеріалами слід розібратися.
Як вибрати сталеву ванну
Сталеві ванни стали популярні у нас в епоху активного розвитку дачного і заміського будівництва. Цей матеріал легкий і дуже зручний для транспортування. Головне ж його перевага — ціна. Сталева ванна сама економічна з усіх. І останнє гідність сталі — вона досить варіативна за формою. Тобто сталеві ванни можуть бути різних форм і розмірів, що дуже зручно для нестандартних санвузлів. Втім, на цьому переваги стали закінчуються і починаються недоліки. Насамперед — висока теплопровідність, а значить — вода в такій ванні остигає дуже швидко, і поніжитися в теплій водичці не вдасться: доведеться весь час додавати погарячіше. Інша «проблема» стали — в її гучності. Незважаючи на різні хитрощі — при монтажі сталеву ванну рекомендують встановлювати на подушку з піску або монтажної піни, вона все одно є своєрідним «дзвоном». Крім того, сталь – матеріал досить м'який, і на ній залишаються вм'ятини і подряпини. І все ж цей варіант ідеальний для економного ремонту, квартири, яку планують здавати, дачного будиночка або гостьового санвузла. Як кажуть, дешево і сердито. Вибираючи сталеву ванну, звертайте увагу на товщину — вона повинна бути не менше 3-3, 5 мм. На емалі не повинно бути подряпин, сколів і так званої сіточки — дрібних, ледь помітних тріщин. Вважається, що хороші сталеві ванни — імпортні, насамперед, за рахунок товщини сталі і гумової прокладки, зменшує шумність. Втім, якщо вже сталеві «іноземки», то – німецькі чи італійські. Турецькі, китайські, польські не далеко пішли від вітчизняних або родом з ближнього зарубіжжя.
Як вибрати чавунну ванну
Класика, перевірена часом. Перші ванни були з чавуну, наприкінці позаминулого століття і з тих пір принципових відмінностей у виробництві або в самому чавуні не сталося. Як і тоді, цей матеріал вважається найнадійнішим — він міцний і буде служити десятки років. Чавун не боїться механічних пошкоджень, як сталь. Правда, боїться їх сама емаль, але вона відновлюється. Інший безперечний плюс чавуну — низька теплопровідність, а значить — вода у ванній холоне довго, у ній можна поніжитися, заощадивши на обігріві води. Матеріал цей безшумний і сусіди не дізнаються, що у вас водні процедури. До мінусів, насамперед, слід віднести велику вагу — стандартна ванна важить 75-90 кг, залежно від розміру, що істотно ускладнює її доставку. Оскільки чавун — матеріал важкий і негнучкий, він дуже примхливий у формах. Точніше, існує декілька класичних форм і розмірів чавунних ванн: 150х170, 170х70, 75, 80 см або рідкісні «маломірки»: 105х120 див. Тому особливо розгулятися фантазії ніде. Нарешті, вартість чавунної ванни у 2-3 рази вище сталевого аналога. Зумовлено це передусім складністю виробництва: воно екологічно не найчистіше, тому багато заводи закриваються. При виборі чавунної ванни, перш за все, зверніть увагу на емаль — покриття повинне бути рівномірним, без горбків, сколів, подряпин або сторонніх вкраплень. Постукайте по ванній — звук скрізь повинен бути однаковим за тембром, якщо чуєте дзвінкий звук — в чавуні можуть бути бульбашки — а це згодом стане причиною його руйнування. Чавунна ванна не повинна бути легкою — чим легше чавун, тим він пористей, а значить — ненадежней. Виробників чавуну не дуже багато — багато європейські країни відмовилися від цього виробництва у зв'язку із його шкідливістю. Хороші ванни з цього матеріалу роблять росіяни, німці, італійці. Намагаються скласти їм гідну конкуренцію і турки, але у них матеріал не такий надійний.
Як вибрати акрилову ванну
Цей матеріал з'явився на ринку порівняно недавно — з кінця минулого століття, після того, як був дуже успішно апробований в авіаційній промисловості. В основі його — полімерні сполуки, які відповідають більшості параметрів натуральних матеріалів. Акрил так же легкий, як сталь, але варіативність форми у нього більше. У акрилу низька теплопровідність — він настільки ж довго зберігає тепло, як і чавун. При цьому матеріал приємний і теплий на дотик, тому ванну з нього брати приємно завжди. Безсумнівна перевага акрилу — можливість обладнати ванну гідромасажем: форсунки можна вмонтувати практично в будь-яку модель. До речі, всі ванни з гідромасажем виробляють з акрилу. Нарешті, за ціною акрил не значно дорожче чавуну, а деякі моделі можна знайти і дешевше. Але немає в житті нічого ідеального, і акрил – не виняток. Він боїться механічних пошкоджень — кігтів домашніх тварин, вм'ятин, подряпин. Не дуже комфортно себе почуває акрил і від сильної побутової хімії. Як показує досвід, акрил – ніжний матеріал: він може потріскатися або потемніти (через пористої структури). Крім того, каркас такої ванної потребує зміцнення, оскільки все ж матеріал м'який. Вибираючи акрил, насамперед, керуйтеся виробником — він повинен працювати на ринку більше 5-10 років. Оскільки технології виробництва порівняно нові, вони повинні бути відпрацьовані. Серед безперечних лідерів у виробництві акрилових ванн можна відзначити італійців, німців, чехів. А ось на китайському акрилу або країн східного зарубіжжя краще поставитися з недовірою.
При виборі ванни матеріал — основний фактор, оскільки від нього залежить комфорт користування ванною. Інша характеристика — розмір. Перш ніж купити ванну, ретельно виміряйте місце, де вона буде стоять, щоб підібрати підходящий розмір. Можливі варіанти вибору ванни і за формою. Правда, вирішивши зупинитися на нестандартної (круглої, квадратної, у вигляді серця, на двох осіб) доведеться вибирати з акрилу. І, звичайно, кожна ванна сьогодні оснащена додатковими зручностями — поручнями, всілякими підставками, подушечками і т. д. Але, головне у ванній, все ж таки, щоб вона була.