Продавець Sharks-интернет магазин! розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
152 відгуків
Sharks
Контакти
Sharks-интернет магазин!Светлана,Екатерина,
Харків, Україна
+380 (67) 111-31-03
+380 (50) 518-77-19
+380 (97) 549-34-77
0505187719
+380 (67) 111-31-03
+380 (50) 518-77-19
+380 (97) 549-34-77

Як вибрати матрац для сну

Як вибрати матрац для сну

Сон — важлива частина нормального життя людини. Але не всі можуть похвалитися його гарною якістю. Якщо після нічного відпочинку Ви продовжуєте відчувати втому або головний біль, то не слід відразу викидати ліжко, можливо варто розглянути покупку нового матраца.

Зараз на ринку вони представлені у величезній різноманітності та різних цінових категорій.

Вибираємо жорсткість

Вона буде залежати від Вашої пози в ліжку. Незалежно від того, чи Ви полюбляєте спати на спині, животі або боці, спина повинна залишатися в найбільш природному положенні, в якому поперек і хребет зберігають природні вигини.

Розрізняють 4 степені жорсткості:

  • м'яка;
  • середня;
  • жорстка;
  • підвищена.

Вага та форма тіла людини також мають значення при виборі жорсткості. Люди невеликого зросту і з нормальною масою тіла потребують більш м'якої альтернативи. Тим, хто має надлишкову вагу, варто купувати більш жорсткі варіанти.

Але, при великій вазі та високому зрості варто віддати перевагу більш м'яким моделям, а низьким — жорстким.

Так який вибрати матрац для сну виходячи з особистих переваг?

Ви спите на животі?

Не купуйте занадто м'який матрац. Важливо, щоб Ви мали опору, а вигини хребта не напружувалися вночі. Правильно буде звернути увагу на більш жорсткі вироби.

Любите сон на спині?

Не купуйте дуже м'який або жорсткий матрац. Сідниці повинні занурюватися у поверхню, а поперековий відділ потребує підтримки. Беріть варіант середньої жорсткості.

Подобається спати на правій або лівій стороні?

Тверді моделі не підійдуть для тих, хто спить на боці. Плече та стегно повинні легко опускатися на матрац.

Ідеальний варіант — невелика або середня жорсткість.

Вибір зонування

Під зонами маються на увазі місця з пружинами різного ступеня пружності. Ті ділянки, на які припадає велика вага, повинні бути більш гнучкими та навпаки.

Все це залежить від форми тіла. Кількість зон і їх розташування будуть відрізнятися в різних моделях.

Незважаючи на це, хребет повинен бути прямим, незалежно від положення тіла.

Поздовжнє просте зонування

Забезпечує однакову пружність всієї поверхні. Підходить для тих, хто спить на животі або має пряму форму тіла. Зазвичай її не рекомендують любителям спати на боці, так як випираючі частини тіла можуть опускатися занадто сильно. Даний варіант призначений для тих, хто:

  1. Спить на спині / животі.
  2. Не має проблем із шиєю та хребтом.
  3. Має односпальне ліжко.

Поперечні двозонні моделі

Мають кишенькові пружини, які розподілені на дві зони з різною жорсткістю. В області плечового пояса знаходиться більш м'який відділ.

Така технологія забезпечує максимальний комфорт. Підійде в наступних випадках:

  1. Ви спите на боці або животі.
  2. Є проблеми зі спиною.
  3. У людини широкі плечі або великий бюст.

Мультизонний виріб

Являє собою кишенькові пружини, розділені на одинадцять зон різної сили. Такий матрац повторює контури Вашого тіла, забезпечує додаткову підтримку попереку, зменшує напругу на плечі та стегна. Дану модель рекомендують людям, які:

  1. Сплять на одній стороні або на спині.
  2. Хочуть додаткової підтримки для верхньої частини тіла та для поперекової області.
  3. Мають широкі стегна.
  4. Для двоспальних ліжок.

Поперечне автозонування або меморі технологія

Система «кишеня в кишені», в якій менша спіраль поміщена всередину традиційної пружини. В результаті виходить ефект подвійної дії, оскільки внутрішня конструкція активується тільки тоді, коли цього вимагає тиск. Ця модель забезпечує комфорт і знімає навантаження з усіх потенційно залежних зон. Повністю адаптується до Вашої форми, ваги та стану під час сну, тому рекомендується всім.

Як вибрати ортопедичний матрац в залежності від типу?

Зараз в магазинах можна зустріти наступні види матраців:

У кожного варіанту є переваги та недоліки.

Плюси безпружинних виробів

У них використовуються різні наповнювачі з різних матеріалів. Виходячи з їх будови, можна виділити деякі переваги.

  1. Немає проблеми з випиранням пружин і можливим травмуванням уві сні.
  2. Безшумність. Немає металевих деталей всередині, які можуть видавати звуки.
  3. Зазвичай вони більш м'які та зручні через відсутність спіралей.
  4. Потрібно набагато менше енергії та коштів для обслуговування та очищення. У них немає порожнин, де можуть збиратися забруднення та кліщі, також всередину не проникає волога.
  5. Підходять для дітей, тому що у них ще нестабільний опорно-руховий апарат.

Переваги пружинних блоків?

Вважаються класичними та використовуються повсюдно, тому складно недооцінити їх. Як вже говорилося раніше, вони діляться на залежні («Боннель») і незалежні. Перші виготовляються з тканини, з'єднаної пружинами, які не відокремлені одна від одного, тому швидко зношуються.

Другий тип складається з ізольованих спіралей у великій кількості. Така технологія дозволяє створювати зонування.

Які ж загальні вигоди пружинних виробів?

  1. Зменшується навантаження на хребет і підтримуються його фізіологічні вигини, що запобігає розвитку таких проблем, як зміщення, грижі, деформації дисків.
  2. Сприяє розслабленню м'язів і правильному кровообігу.
  3. При детальному підборі зонування можна легко вибрати варіант для двоспального ліжка для пари з різними уподобаннями та вагою. Правильний розподіл зон — це перш за все профілактика болю в шиї та попереку, що значно покращує якість сну.
  4. Легше проводиться вологе прибирання, так як всередині є порожнина та по суті необхідно просушити тільки зовнішні шари.
  5. Завдяки наявності металевих конструкцій всередині такі матраци менше піддаються деформації.

Мінуси безпружинних виробів

Незважаючи на незаперечні вигоди, вони мають ряд мінусів.

  1. Потрібно враховувати габарити людини. Якщо неправильно врахувати вагу, то він швидко втратить жорсткість і форму. Тому людям з масою тіла понад 120 кг слід віддати перевагу іншим моделям.
  2. Вартість часто набагато вища за пружинні.
  3. Неможливість зонування, тому не підходять для двоспальних ліжок.

Недоліки пружинних моделей

Залежний пружинний блок швидше зношується, втрачає форму та дає усадку, практично не володіє анатомічним ефектом. Незалежний блок менш схильний до даних проблем, але його вартість зазвичай вища. Які ж загальні недоліки пружинних матраців?

  1. Чутливість до великого тиску. Іншими словами, не варто на них стрибати — пружини можуть вийти з ладу.
  2. Всередині може накопичуватися пил і пилові кліщі, що вимагає більш частого прибирання.
  3. Металеві елементи іноді іржавіють і генерують статичну електрику.

Вакуумні скорочені матраци

Різновид безпружинних. Всередині наповнені натуральним або синтетичним латексом. Матеріал дуже еластичний та легко набуває форму тіла людини.

Мають специфічну технологію виробництва, під час якої виріб стискають до мінімальної товщини та поміщають у вакуумну упаковку.

В магазинах їх можна зустріти у продажі у валиках невеликого діаметру. Після відкриття упаковки матрац «роздувається» до нормальної товщини та набуває ортопедичних властвостей. Вибираючи їх, завжди читайте характеристики та враховуйте, що товщина після відкриття упаковки буде набагато більша.

Топпери

Мають невелику товщину, тому рідко використовуються самостійно. Зазвичай їх стелять на вже облаштоване спальне місце.

Також відносяться до безпружинних. Найчастіше їх купують для того, щоб вирівняти нерівну поверхню для сну або щоб змінити ступінь жорсткості.

Який матрац вибрати виходячи з наповнювача?

Наповнювач визначає ступінь підтримки та жорсткості виробу. Він також може сприяти або запобігати циркуляції повітря, підвищувати або знижувати температуру тіла під час сну. Від нього також залежить і термін служби ліжка.

Натуральні матеріали

Для наповнення використовуються волокна природного походження, в тому числі шерсть тварин і навіть рослини. Багато з них не містять алергенів, зносостійкі та зберігають зовнішній вигляд і структуру довше. До них відносяться:

  1. Бавовна. Це екологічно чиста речовина, стійка до кліщів та інших шкідників. Неймовірно міцна та повітропроникна. Необхідно пам'ятати, що неорганічна бавовна може бути оброблена хімічними сполуками.
  2. Вовна. Як правило, використовується овече хутро. Воно утримує повітря між волокнами та працює як хороший теплоізолятор. Ідеально підходить для холодного клімату. Володіє вираженими гідрофільними властивостями, тобто добре вбирає вологу. Використовується в комбінації з іншими наповнювачами в безпружинних моделях, чим додає м'якості.
  3. Шовк. Розкішний та м'який матеріал. Вартує дуже дорого, але якщо Ви серйозно ставитесь до нічного сну, безумовно, варто подумати про такий варіант.
  4. Кашемір. Має властивості, схожі на шерсть. Його отримують з кашемірових кіз. М'якший та тонший, ніж овчина. Забезпечує більш приємні відчуття.
  5. Мохер. По суті, це — шерсть ангорської кози. Дуже гнучкий матеріал, який зберігає форму навіть після регулярного застосування. Ним часто покривають верхній шар матраців
  6. Латекс. Утворюється із соку каучукового дерева. Еластична речовина, після навантаження швидко повертається до своєї первісної форми та зберігає цю здатність протягом багатьох років. Адаптується до форми людини, що забезпечує винятковий рівень підтримки всього тіла вночі.

Синтетичні матеріали

Створені для поліпшення властивостей натуральних волокон. Нижче наведені деякі з найбільш поширених і корисних:

  1. Піна з ефектом пам'яті. Насправді складається із з'єднань, аналогічних поліуретану, але містить речовини, які допомагають йому тримати форму та забезпечувати кращу підтримку тіла.
  2. Поліуретан. Вартує дешевше, ніж вироби з будь-якого іншого матеріалу. Це — універсальний наповнювач. Синтезується на нафтовій основі.
  3. Поліестер. Найдешевший варіант. Ним наповнюють вироби економ класу, але, не дивлячись на його низьку ціну, він все ж таки володіє хорошими ортопедичними властивостями. Моделі з поліестеру хорошої якості можуть прослужити роками та не мати ознак ушкодження або зносу.

Вибір розміру

Комфорт визначається не тільки жорсткістю. Як правило, ми рухаємося від 40 до 60 разів за ніч. Тому для гарного сну важливо вибрати розмір, що дозволяє вільно переміщатися протягом ночі.

Довжина

Для повноцінного сну все тіло повинно знаходитися в межах матраца. На занадто короткому ліжку ноги звисають за краї, що незручно. Рекомендується модель такого розміру, щоб вона була на 30 см довша Вашого тіла. Наприклад, якщо зріст 1,7 метра, то ідеальна довжина — 2 метри.

Ширина

Вона повинна бути не менше 90 см на одну людину. Якщо параметри будуть меншими, тоді Ви будете почувати себе обмеженим і нездатним розслабитися у спокійному стані.

Також можна орієнтуватися на стандартні параметри ліжок для дорослих, вони бувають:

  • односпальні;
  • двоспальні;
  • полуторні.

Але в будь-якому випадку перед покупкою важливо виміряти каркас ліжка, так як різниця навіть в декілька сантиметрів може відігравати вирішальну роль.

Вибір товщини

Якщо потрібно облаштувати спальне місце для дорослої людини стандартної ваги, тоді обирайте товщину виробу не менше 15 см. 

Оптимально — 20-25 см. В такому випадку можна говорити про ортопедичні властивості.

Також врахуйте, що чим більша вага людини, тим більша має бути висота.

Вибір максимального навантаження на спальне місце

У характеристиках до кожного матрацу вказується, яку максимальну вагу він може витримати. 

Щоб користуватися ним довго та не піддавати ремонту, намагайтеся вкладатися в задані виробниками граничні межі. 

У нашому  інтернет-магазині представлені моделі, які витримують до 200 кг ваги тіла. Тому облаштувати собі спальне місце зможуть і люди з size+.

 

 

Інші статті
  • Що потрібно знати при виборі змішувача!
    Що потрібно знати при виборі змішувача!
    Як вибрати змішувач для води? Змішувачі можуть бути окремо для умивальника, для душу і ванни. Навіть якщо у ванній кімнаті використовуються всі три види, всі вони повинні бути якщо не однієї серії і виробника, стилістично схожими. Найчастіше використовується три змішувача — окремі змішувачі для ванни, умивальника і душа. Розрізняються вони між собою довжиною виливу, наявністю у змішувача для ванни додатково виходу для душу і перемикачем душ-ванна. У малогабаритних ванних кімнатах...
    Повна версія статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner